שכונת נופים במודיעין


בעשור האחרון ניתן לראות כי העיר מודיעין נמצאת בתנופת בנייה מתמדת. לאחר אכלוסה של שכונת הכרמים והבנייה הנמרצת בשכונת ציפורים שטרם אוכלסה, בעיר שני מיזמי נדל"ן למגורים גדולים נוספים, ביניהם שכונת נופים – היהלום של מודיעין. ב- 6.8.2014 יום ד' הודיעה רשות מקרקעי ישראל בשיתוף עיריית מודיעין מכבים רעות, משרד השיכון והבינוי והחברה הכלכלית לפיתוח מודיעין על תחילת השיווק של שכונת "נופים" במסגרת הסכם הגג החדש.

שכונת נופים נבנית בצידה המערבי של מודיעין –מכבים- רעות ובצידה הצפוני משקיפה לעבר פארק ענבה. השכונה ממוקמת בקרבה לתחנת הרכבת "פאתי מודיעין", למרכז המסחרי ישפרו סנטר מרכז העסקים עינב. כאשר בעתיד יבנו גם גשרים וכבישי גישה לשכונות הסמוכות לה. השכונה הינה אחת מתוך 5 שכונות חדשות העתידות להיבנות במודיעין.

שכונת נופים מתוכננת להתפרש על פני כ- 955 דונם ותכלול כ- 1,860 יחידות דיור למגורים. בנוסף, 9,500 מ"ר של שטחי מסחר, תעסוקה וציבור, כגון: גני ילדים, בתי ספר יסודיים ועל יסודיים, מבני ציבור ושטחי "ריאה ירוקה" שיעניקו רמת חיים ואיכות חיים גבוהה לתושבים.

נופים הנה השכונה הראשונה בארץ הנבנית באמצעות הסכם גג ולכן עבודות העפר והפיתוח הינן באחריות החברה הכלכלית של מודיעין. משמע, השכונה תפותח בהליך מזורז כאשר המבנים והשטחים הציבוריים כגון: הפארקים, גני הילדים, בתי הספר ועוד עתידים להיות מוכנים עם אכלוס הדייר הראשון בשכונה.

שמות הרחובות בשכונת נופים

בישיבה של מועצת העיר הוחלט כי שמות הרחובות בשכונת נופים ייקראו על שם יערות ישראל: יער בן שמן, יער ירושלים, יער חרובית, יער הזורע, יער חצרים, יער יתיר, יער אלונים, יער חניתה, יער בארי , יער ברעם ויער אשתאול, כאשר הרחוב המרכזי בשכונה ייקרא "יערות ישראל" וממנו ניתן יהיה להגיע לשאר הרחובות בשכונה.

הקבלנים וקבוצות הרכישה שיבנו בנופים

במכרזים לקניית הקרקעות בשכונת נופים התמודדו מיטב הקבלנים, היזמים וקבוצות רכישה. חלק מהזוכים מכרו בפעם השנייה את הקרקעות.

לפניכם הרשימה המעודכנת של מפת הפרויקטים בשכונת נופים

קבלנים

קבלןשם הפרויקטמס' יחידות דיורהיתר בנייה
י.זילברמינץ ובנוי.זילברמינץ ובנו בנופים 201 -202105 יח"דהתקבל היתר בנייה
קלוד נחמיאסK.Unique48 יח"ד
טעמן נדל"ן בע"מ (בוני נופים)נופים בפארק112 יח"דהתקבל היתר בנייה
דונה הנדסה ובניין בע"מדונה בנופים117 יח"דהתקבל היתר בנייה
וקנין עמרםTOPIA
אייל פרץ אייל פרץ בנופים30 יח"דהתקבל היתר בנייה
שפיר מגורים בע"מ228 יח"ד
א.כ.ב. בוני מודיעין + לנבר מהנדסים24K בנופים24 יח"ד התקבל היתר בנייה
מרי חברה קבלנית בע"ממרי בנופים30 יח"ד
רז ושחף בע"מרז ושחף בנופים56 יח"ד
שיאון השקעות בע"מבית ונוף44 יח"ד
דורון שולדנפריDS נופים12 יח"ד (8 דירות למכירה בלבד)
בוני הבירהנופים גארדן
ארזי הנגב בע"מ Prestige Village
חדוק בע"מ
אפיקי אלרון בע"מ נופים בגבעה
ש.נ אלרם

 

קבוצות רכישה

קב' רכישהשם הפרויקטמס' יחידות דיורהיתר בנייה
איילה אגם (סימנה משה)פסגות נופים60 יח"ד
איילה אגם (רן אהרהם זאבי)פסגות מודיעין64 יח"ד
איילה אגם (יובל גרין)64 יח"ד
איילה אגם (שורק פלצור שושי)פסגות על הפארק64 יח"ד
נדב גולדשטיין54 יח"ד התקבל היתר בנייה
אחוזת נופים86 יח"ד התקבל היתר בנייה ונקבע קבלן לביצוע
פרי נדל"ןפרי נופים112 יח"ד
נאות המכבים4848 יח"ד
דוידסון (פיבקו)NOF85 יח"ד
פסגת האחדות ע"ר62 יח"ד התקבל היתר בנייה
ג'והן דוד

פיתוח סביבתי

מלבד הפיתוח של שטחי ריאה ירוקה, פארקים ציבוריים ושטחי המסחר בשכונת נופים, ההשקעה בפיתוח סביב השכונה תהיה רחבת היקף. העירייה הודיעה כי תתחיל לבצע עבודות לשימור הפארק וטיילת ענבה הנמצאים מתחת לשכונת נופים על מנת שהתושבים יוכלו ליהנות מהטבע והנוף שיקיף את השכונה. בנוסף, עפ"י תכניות של העירייה, בצידה המערבי של שכונת נופים יבנה פארק המים החדש שיכלול בריכה מקורה ופתוחה ואולי בעתיד גם מגרש כדורגל חדיש ומתקדם.

בקרבת שכונת נופים שוכנת תחנת הרכבת "פאתי מודיעין" וכן החלו באזור עבודות לבניית הרכבת המהירה ממודיעין לירושלים שזמן הנסיעה המשוער למסלול זה יערך כ- 17 דק'. כמו כן, נופים הינה השכונה הקרובה ביותר למרכז העסקים "עינב" וכן למתחם הקניות ישפרו סנטר הכוללים עסקים רבים מכל הסוגים: אופנה, מסעדות, כלי עבודה, רשתות שיווק מזון ועוד.

רכשתם או שברצונכם לרכוש או להשכיר דירה בשכונת נופים? חפשו והצטרפו לקבוצת הפייסבוק "תושבי שכונת נופים במודיעין" והתעדכנו בסיום בניית התשתיות, קבלת היתרים, התקדמות הבניה, להכיר את השכנים ועוד. בנוסף, באפשרותכם להירשם לניוזלטר של אתר נדל"ן מודיעין.

שכונת נופים הינה מקום נהדר לזוגות צעירים מעוניינים להשתקע במודיעין ולרכוש בה דירה. פארקים ציבוריים ירוקים, גני ילדים, בתי ספר, מגרשי ספורט, אפשרויות תחבורה, פיתוח סביבתי, מרכזי קניות ועוד הן רק חלק ממה שיש לשכונת נופים להציע. שכונת נופים שכבר היום קיבלה את השם "היהלום של מודיעין" עתידה להיות שכונה מובילה בעיר ולספק לתושביה איכות חיים ברמה שלא הכרתם.